Gizlilik Bildirimi ve Kullanıcı Sözleşmesi

İnternet sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Tarafımıza verdiğiniz tüm Kişisel Bilgilerinizin güvenliğini sağlamak amacıyla gerekli tüm tedbirleri alıyoruz.

Bu yanıtlar Kişisel Bilgilerinize ilişkin haklarınıza ve ilgili Kişisel Bilgilerin gizlilik ve güvenliğini korumaya ilişkin aldığımız tedbirlere dair tarafınıza bilgi sağlayacaktır.

Kişisel Bilgileriniz veya bu uygulamalara ilişkin tüm sorularınıza cevapları ekte bulabilirsiniz;

Bu internet sitesi üzerinden hangi Kişisel Bilgileri topluyoruz ve nasıl topluyoruz?

Yalnızca sizin tarafımıza vereceğiniz veya tarafınıza hizmet sağlayabilmemiz (ve iyileştirebilmemiz) için ihtiyaç duyulan Kişisel Bilgileri topluyoruz. Adınız soyadınız, adresiniz ve e-posta adresiniz gibi doğrudan Kişisel Bilgiler ile bağlantı ve sistem bilgileri gibi dolaylı bilgiler topluyoruz.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında tarafınıza bilgi sağlayabilmemiz; yarışmalarımıza, kampanyalarımıza veya anketlerimize dahil edebilmemiz veya ticari anlamda sizinle iletişime geçebilmemiz ve ilginizi çekebilecek heyecan verici gelişmeler hakkındaki son bilgileri iletebilmemiz için bir e-posta adresini, adınız soyadınız, telefon numaranız ve benzeri bilgileri vermek isteyebilirsiniz.

Kişisel Bilgilerinizi nasıl güvenli tutuyoruz?

Tarafımıza verdiğiniz tüm Kişisel Bilgilerin gizlilik ve güvenliğini sağlamak için gerekli tüm tedbirleri alıyoruz. Yalnızca yetkili Beykoz Çubuklu Suyu çalışanları, Üçüncü Taraf şirketlerin (diğer bir deyişle servis sağlayıcılar) çalışanları veya iş ortaklarımızın yetkili çalışanlarının (tüm bilgilerin güvenliğini korumayı sözleşme altında kabul etmiş çalışanlar) Kişisel Bilgilerinize erişim hakkı bulunmaktadır. Kişisel Bilgilerinize erişim sağlayan tüm Çubuklu Kaynak Suyu çalışanları Çubuklu Kaynak Suyu gizlilik ilkelerine uymak zorundadır ve Kişisel Bilgilerinize erişim sağlayan tüm Üçüncü Taraf çalışanları ise gizlilik anlaşmaları ve Kişisel Verilerin İşlenmesi Sözleşmesi imzalamışlardır.

Bunun yanı sıra bilgilerin güvenliğinin sürdürülebilmesi amacıyla Kişisel Bilgilerinize erişim hakkına sahip Üçüncü Taraf şirketlerle sözleşmeler imzalanmıştır. Kişisel Bilgilerinizin korunduğundan emin olmak amacıyla güvenli bir Bilgi İşlem ortamı sağlıyoruz ve yetkisiz erişimi (diğer bir deyişle izinsiz girişi) önlemek için ilgili tedbirler uyguluyoruz.

Kişisel Bilgilerinizi ne amaçla kullanıyoruz?

Kişisel Bilgileriniz yalnızca tarafımıza bildirirken belirtilen amaç için kullanılacaktır. Bilgileriniz aynı zamanda hizmetlerimiz düzeyinde yönetim, destek ve geri bildirim almak ve güvenlik, yasa veya sözleşme şartlarının ihlalinin önlenmesi ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nda sayılan diğer amaçlarla kullanılacaktır.

Kişisel Bilgilerinizi kimlere ve ne amaçla bildiriyoruz?

Özel izniniz olmadığı sürece Kişisel Bilgilerinizi asla doğrudan pazarlama amaçları için kullanmaya niyetli Üçüncü Taraf işletmelerle paylaşmayacaktır. Ayrıca Kişisel Bilgileriniz yalnızca aşağıda belirtilen sınırlı şartlar altında üçüncü taraflarla paylaşılabilir:
 
Kişisel Bilgileriniz, işbu internet sitesinin yönetilmesinde bize yardımcı olan Üçüncü Taraflara (örneğin internet servis sağlayıcılarımız) verilebilir. Bu Üçüncü Taraflar Kişisel Bilgilerinizin güvenliğine ilişkin aynı güvenlik seviyesini her daim gösterecek ve gerekli olması halinde Kişisel Bilgilerinizi gizli ve güvenli tutmak ve yalnızca özel talimatlar uyarınca işlemek üzere yasal anlaşmaya bağlıdırlar.

Kişisel Bilgileriniz aynı zamanda aşağıda belirtilen durumlarda devlet organlarına ve emniyet teşkilatlarına verilebilir: Geçerli herhangi bir yasa gereği bu bilgileri vermemizin zorunlu olması halinde veya iyi niyetli muhakememize bağlı olarak yasal sürece uymamızın gereği bilgileri vermemizin makul surette gerekli olduğu durumlarda; herhangi bir iddia veya yasal işleme yanıt vermemiz gerektiği durumlarda veya Çubuklu Kaynak Suyu veya müşterileri ve kamunun haklarını korumak amacıyla.

Beykoz Çubuklu Suyu kişisel verileri KVK Kanunu ile uyumlu olarak bu ve benzeri amaçlar için işlemektedir:

  • Kişisel ve iletişim verileri: Adı- soyadı, telefon, e-mail bilgileri siteye kullanıcı kayıt ve iletişim amaçlı kullanılmaktadır. 
  • Demografik, Site ve Uygulama Gezinim Verileri ve diğer veriler: kullanıcıların ilgi alanlarını tanımlayarak toplanan verilerin iş geliştirme, pazarlama, iletişim gibi operasyonel faaliyetlerin yürütülmesi ve geliştirilmesi ile birlikte kullanıcı deneyimini arttırarak daha iyi hizmet vermek için kullanılmaktadır. 
  • Sosyal Ağ Bilgileri: Kullanıcıların mevcut sosyal ağ hesapları ile siteye daha kolay erişim sağlamaları ve bu doğrultuda toplanan verilerin iş geliştirme, pazarlama, iletişim gibi operasyonel faaliyetlerin yürütülmesi ve geliştirilmesi ile birlikte kullanıcı deneyimini arttırarak daha iyi hizmet vermek için kullanılmaktadır.

Yukarıda ifade edilen veri bazlı amaçlar dışında genel olarak aşağıda belirtilen hususlar içinde veri toplanmaktadır. 

  • Beykoz Çubuklu Suyu üyelerine yayınlar göndermek,
  • Beykoz Çubuklu Suyu üyelerine elektronik posta ile bülten göndermek ya da bildirimler de bulunmak,
  • Beykoz Çubuklu Suyu üyesi ya da kullanıcıların sorularınızı cevaplamak ve etkin bir müşteri hizmeti sunmak,
  • Beykoz Çubuklu Suyu üyelerine yeni hizmetler hakkında bilgi vermek,
  • Beykoz Çubuklu Suyu veya iş birliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak,
  • Beykoz Çubuklu Suyu üyelerine gerektiğinde temas kurmak, 

Tarafımıza bildirmiş olduğunuz Kişisel Bilgileri nasıl görebilir, kontrol edebilir, değiştirebilir veya silebilirsiniz?

Hakkınızda saklanan tüm bilgileri tarafınıza iletmemizi talep etme hakkına sahipsiniz. Ayrıca bilgi@cubuklukaynaksuyu.com.tr adresine e-posta göndererek veya 444 38 98 ‘yi arayarak kişisel bilgilerinizi değiştirebilirsiniz.

Kişisel Bilgilerinizi ne kadar süreyle saklıyoruz?

İşbu internet sitesi aracılığıyla tarafımıza göndermiş olduğunuz Kişisel Bilgileriniz Müşteri İlişkileri Pazarlama veri tabanı gibi veri tabanlarında saklanabilir. Kişisel Bilgileriniz Beykoz Çubuklu Kaynak Suyu tarafından sorguya yanıt verme veya sorunları çözme gereksinimimiz dikkate alınarak geliştirilmiş ve yeni hizmetler sunmak ve uygulanabilir yasalar altında yasal gereksinimlere uygunluk sağlamak amacıyla makul surette gerekli olduğu sürece saklanacaktır. Bu husus, Kişisel Bilgilerinizi Beykoz Çubuklu Kaynak Suyu hizmetlerini veya işbu internet sitesini kullanmayı bırakmanızdan sonra makul bir süre boyunca saklanabileceği anlamına gelmektedir. Bu süre zarfı dolduktan sonra Kişisel Bilgileriniz Çubuklu Kaynak Suyu bünyesindeki tüm sistemlerden silinecektir.

Üçüncü taraf internet sitelerine bilgi sağlıyor muyuz ve bu bağlantı esnasında Kişisel Bilgilerime ne oluyor?

Beykoz Çubuklu Suyuna ilişkin bağlı ve ilginç bilgileri gözden geçirme fırsatını size sunabilmemiz için başka internet sitelerine bağlantı sağlıyoruz. Bu Üçüncü Taraf internet siteleri kontrolümüz dışında olup, işbu Gizlilik Bildirimi kapsamında değildir. Temin edilen bağlantıları kullanarak başka internet sitelerine erişim sağlamanız halinde bu internet sitelerinin operatörleri Kişisel Bilgilerinizi toplayabileceklerdir. Herhangi bir Kişisel Bilginizi bildirmeden önce bu Üçüncü Taraf internet sitelerinin gizlilik politikalarını kabul edip etmediğinizden lütfen emin olunuz. Bağlantı sağladığımız tüm Üçüncü Taraf internet sitelerinin Kişisel Bilgilerinizin korunmasına yönelik eşdeğer tedbirlere sahip olmaları elimizden geldiğince sağlamaya çalışıyoruz, fakat bu Üçüncü Tarafların faaliyetleri, gizlilik politikaları veya gizlilik uyum seviyeleri hususunda yasal olarak veya başka bir şekilde sorumlu tutulamayız.

İşbu internet sitesini bir başkasına e-posta mesajı ile göndermem halinde Kişisel Bilgilerime ne olur?


İnternet sitelerimizden bazıları bir internet sitesi adresini başka birine e-posta mesajı yoluyla gönderebilmenize imkân tanıyabilir. Bu özelliğin çalışabilmesi için e-posta adresinizi ve/veya internet sitesini göndereceğiniz kişiler e-posta adreslerini toplamamız gerekli olabilecektir. Bu şekilde toplanan e-posta adresleri talebinizi yerine getirmekten başka bir amaç için kullanılmaz. Bu e-posta adresleri saklanmaz ve talebiniz yerine getirilir getirilmez silinir.

İşbu internet sitesi aracılığıyla Beykoz Çubuklu Suyundan gelen bir çevrimiçi ankete katılmam halinde Kişisel Bilgilerime ne olur?


Dönem dönem internet sitesi ziyaretçilerimizden anket sorularımızı yanıtlamalarını rica edebiliriz. Anketler genellikle internet sitesi içeriği, ürünlerimiz veya ürün ve hizmet kategorileri hakkında olacaktır. Faaliyet alanımız, yaş veya yaş aralıkları, cinsiyet ve/veya diğer kişisel olmayan bilgilere ilişkin konularda sorularımız olabilecektir. Bu anketler çerçevesinde çerezlerden elde edilen bilgileri anket yanıtlarınıza eklenebilir fakat hiçbir Kişisel Bilgi talep edilmeyecektir. Toplanan Kişisel Bilgiler hali hazırda tarafımıza vermiş olduğunuz Kişisel Bilgilere bağlanmaz. Oylama ve anketlerden toplanan Kişisel Bilgiler yalnızca şirket içi kullanım içindir, fakat (bireysel olarak kimlik tespitinde kullanılamayacak nitelikteki) kümelenmiş bilgiler başkalarıyla paylaşılabilecektir.

Kişisel Bilgilerime ilişkin başka sorularım olması halinde hangi adresi/adresleri kullanarak sizinle irtibata geçebilirim?

bilgi@cubuklukaynaksuyu.com.tr adresine e-posta gönderebilir veya 444 38 98 ‘yi  arayarak ulaşabilirsiniz.

İşbu Gizlilik Bildiriminin şartlarını değiştirebilir miyiz?

İşbu Gizlilik Bildirimi üzerinde zaman zaman değişiklikler ve düzeltmeler yapılacaktır. Yapılan değişiklikleri görmek ve bunların sizi nasıl etkileyeceği hakkında bilgi almak için işbu Gizlilik Bildirimini düzenli olarak kontrol ediniz.

Beykoz Çubuklu Kaynak Suyu internet siteleri ile yasal hak ve sorumluluklarıma ilişkin yasal konular hakkında daha fazla bilgiye nereden ulaşabilirim?

İşbu internet sitesinde geçerli amir kanunlar Türkiye kanunları ve ) 7 Nisan 2016 tarihli ve 29677 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmış olan 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun’dur. Daha detaylı bilgi almak için bilgi@cubuklukaynaksuyu.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.